Stomatologia i protetyka

Pacjent ubiegający się o refundację protezy zębowej w poradni protetycznej Specmed musi wiedzieć, że zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA z dnia 30 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego może zwrócić się do lekarza stomatologa, który ma podpisana umowę z NFZ na wykonanie usług stomatologicznych w tym na:

1) Uzupełnienie braków zębowych przy pomocy ruchomej protezy częściowej z zastosowaniem elementów doginanych utrzymujących 1 raz na 5 lat, w zakresie 5-8 brakujących zębów w 1 łuku zębowym (ograniczenie nie dotyczy osób po operacyjnym usunięciu nowotworu).

2)Zaopatrzenie bezzębnej szczęki protezą całkowitą w żuchwie/szczęce z pobraniem wycisku czynnościowego na łyżce indywidualnej 1 raz na 5 lat (ograniczenie nie dotyczy osób po operacyjnym usunięciu nowotworów).

3) Zaopatrzenie bezzębnej szczęki protezą całkowitą w żuchwie łącznie z pobraniem wycisku czynnościowego na łyżce indywidualnej 1 raz na 5 lat (ograniczenie nie dotyczy osób po operacyjnym usunięciu nowotworów).

Protezę zębową można zmieniać co 5 lat.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych w zakresie leczenia stomatologicznego ( Dz. U. z 2009 Nr 140 poz 1144 ze zm.)

Usługi
NazwaCena
Protetyk
Stomatolog
Porozmawiaj z Konsultantem
X
Girl
  • plustax
  • narodowy fundusz zdrowia
  • zip
  • investland
  • krosnomed